Matična knjižnica Kamnik – Predstavitev domoznanskega gradiva in zloženke za sprehod po Kamniku - Malo mesto velikih ljudi / tiskanje majic / druženje s knjigo v roki / bralna plaža
Malo mesto velikih ljudi: predstavitev domoznanske zbirke (gradivo o Kamniku in izpod peresa Kamničanov) in zloženke Sprehod po Kamniku z znanimi Kamničani. Zloženko smo pripravili za družine, ki sodelujejo v Poletnem družinskem branju
1. Otroci in tudi starši se bodo lahko pridružili otroškim plesom ter uživali in se predali čarobni moči plesa, glasbe in zvoka.
2. Otroci bodo spoznali male instrumente ( boben, palčke, triangel, ropotuljico, zvonček, pojočo posodo….) , na katere bodo zaigrali ter ustvarili bomo otroški orkester.
Delavnica bo razvijala ritmično- gibalno usklajenost, zaznavanje zvoka, poslušanje glasbe, petje pesmic ter igranje na inštrumente. Zahtevnost bo prilagojena glede na starost udeležencev.
Na koncu vsak sodelujoči prejmejo glasbeno darilce – presenečenje!
Jana pogačar
Po poklicu sem vzgojiteljica predšolskih otrok. Svoja plesna znanja sem izpopolnjevala pri različnih učiteljih na plesnih tečajih, seminarjih in delavnicah v Slo; Hr; in Ang. ter tako osvojila osnove plesnih tehnik. Izrazni in
egipčanski pri plesalki Evi Stramšek, klasični indijski pri Teji P., plese v krogu pri glasbeniku Marijanu Rudlju ter moderni ples in osnove joge pri plesalki Vesni Lavrač.
Ples sem vzporedno povezovala z raziskovanjem veščin zvoka in petja pri pedagoginji Mojki Žagar ter kot prostovoljka sodelovala pri Studiu Bonaldi…
Vključila sem se v plesno šolo Taras, kjer sem bila zaposlena kot plesna učiteljica v vrtcih in šolah ter za šolo sestavljala koreografije.
Kasneje se mi je odprla možnost vodenja samostojnih plesno-glasbenih delavnic na katerih sem lahko povezala vsa različna znanja in odkrila svojo pot.
Temelji so na terapevtskem delu s čarobno močjo gibanja, zvoka instrumentov in posameznikovega petja, ki so jih dobro poznala in uporabljala že stara ljudstva.
Delavnice sem začela izvajati pri različnih organizacijah ter festivalih kot so Harmoni, Izvir, Sožitje, festival Etnohisteria, Transforma, Kampfest, Trnfest.. ter si tako nabirala nove izkušnje. Kot pevka in glasbenica sem
sodelovala s glasbeno skupino Mandala, Akšam, Amala, Pot…
Moj namen je razširjati osnove že starodavnega terapevtskega gibanja in zvoka med različne ljudi, tako med najmlajše v vrtcu kot že starejše upokojence ter med osebe s posebnimi potrebami.
Labirint ustvarjalnosti
Labirint je posvečen vsem ustvarjalcem in obiskovalcem Kamfesta 2013 ter vsem prebivalcem Kamnika in posebno še otrokom vseh starosti (od 0 do 150 let in več). Ustvarjalnost je temelj vsega, kar v življenju počnemo. V zadnjem času se zdi, da nam manjka le-te. S sprehodom skozi LABIRINT USTVARJALNOSTI se vzpodbudi ustvarjalnost v nas samih in v prostoru. Ustvarjalnost je pomembna v kulturi, gospodarstvu, v življenju nasploh, da živimo življenje, ki nam je všeč. Inovativnosti ni brez ustvarjalnega duha.
Navodilo: Zakorakamo po poti proti središču labirinta, kjer počakamo trenutek ali dva, obrnjeni proti Jugo-vzhodu. Nato pa se po isti poti vrnemo proti izhodu. Na izhodu se obrnemo proti središču, se odmaknemo od vhoda, da lahko drugi vstopijo v labirint, se zahvalimo, kar smo prejeli v labirintu.
Srečevanje v labirintu: ob srečanju z drugimi ljudmi naj zavlada empatija in naj bo srečevanje z nasmeškom na ustih in odprtim srcem. Sprehod skozi labirint naj ne bo tekmovanje, temveč sodelovanje z ostalimi sprehajalci po labirintu in energijami v prostoru. Srečevanje je priporočljivo na zavojih poti, če pa je srečanje na poti, pa paziti, da se ne prestopi v drugo stezo.
Uspeh je v sodelovanju in ne v tekmovanju.
Ustvarjalca labirinta : Jože ULČAR in Helenca SPRUK