Matična knjižnica Kamnik – Ustvarjalna delavnica - osvežimo se z recikliranimi gobami in pahljačami, izdelava mavričnih ribic - izvaja Helena Sterle / tiskanje majic / druženje s knjigo v roki / bralna plaža
Labirint ustvarjalnosti
Labirint je posvečen vsem ustvarjalcem in obiskovalcem Kamfesta 2013 ter vsem prebivalcem Kamnika in posebno še otrokom vseh starosti (od 0 do 150 let in več). Ustvarjalnost je temelj vsega, kar v življenju počnemo. V zadnjem času se zdi, da nam manjka le-te. S sprehodom skozi LABIRINT USTVARJALNOSTI se vzpodbudi ustvarjalnost v nas samih in v prostoru. Ustvarjalnost je pomembna v kulturi, gospodarstvu, v življenju nasploh, da živimo življenje, ki nam je všeč. Inovativnosti ni brez ustvarjalnega duha.
Navodilo: Zakorakamo po poti proti središču labirinta, kjer počakamo trenutek ali dva, obrnjeni proti Jugo-vzhodu. Nato pa se po isti poti vrnemo proti izhodu. Na izhodu se obrnemo proti središču, se odmaknemo od vhoda, da lahko drugi vstopijo v labirint, se zahvalimo, kar smo prejeli v labirintu.
Srečevanje v labirintu: ob srečanju z drugimi ljudmi naj zavlada empatija in naj bo srečevanje z nasmeškom na ustih in odprtim srcem. Sprehod skozi labirint naj ne bo tekmovanje, temveč sodelovanje z ostalimi sprehajalci po labirintu in energijami v prostoru. Srečevanje je priporočljivo na zavojih poti, če pa je srečanje na poti, pa paziti, da se ne prestopi v drugo stezo.
Uspeh je v sodelovanju in ne v tekmovanju.
Ustvarjalca labirinta : Jože ULČAR in Helenca SPRUK